top of page

Як заощадити гроші на заняттях після школи: посібник для батьків

Участь у позашкільних заходах - це відмінний спосіб для вашої дитини завести нових друзів і взяти участь в житті суспільства. Хоча ви можете бути дуже раді почути, що ваша дитина готова до нових і цікавих занять, проте є одна річ, про яку слід пам'ятати: Ці заняття можуть бути дуже дорогими!


Не виключено, що у багатьох клубах вам доведеться платити організаційні внески або брати участь у витратах на обладнання, одяг і транспорт. Але не бійтеся. Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб участь вашої дитини в таких видах діяльності було фінансово вигідним для вашої родини. Ось чотири поради та рекомендації заощадження грошей:


1. Купуйте Б/в (бувшого використання) обладнання

Якщо вам потрібно купити чимало спорядження вашій дитині для занять, наприклад, для хоккея, або ви просто хочете придбати гітару, щоб ваш малюк почав займатись музикою - не потрібно одразу їхати в спеціалізовані магазини. Купуйте вже користовані речі. Ви можете піти в комісійний магазин або пошукати необхідне в онлайн-площадках. Хоча це відмінний спосіб заощадити гроші, важливо пам'ятати, що деякі речі ніколи не можна купувати вживаними, тобто купувати нову пару туфель для уроків танців.


2. Планування бюджету

Вступ до різного роду клубів та гуртків для дітей може бути дороговартісним. Наприклад, для вступу в пласт потрібно вносити членські внески, купувати різний інвентар для походів, нової уніформи, оплата проїзду й інше. Також балет, гімнастика й чимало видів спорту потребують багато покупок. Саме тому, коли ви обираєте з дитиною заняття чи гурток, порахуйте свої фінансові можливості та бюджет на кілька років вперед. Інакше можна зіткнутись з дитячим розчаруванням, якщо дитина встигне захопитись новим заняттям але ви не зможете собі цього дозволити. Плануйте витрати на дитину, заведіть рахунок в банку спеціально для накопичення грошей на навчання й інші потреби.


3. Шукайте альтернативи

Звичайно, деякі спортивні команди вимагають від вас сплати внесків і покупки форми, костюмів і т.д. Але інші дозволяють орендувати спорядження і дають можливість уникнути транспортних витрат, самостійно відвозячи своїх маленьких спортсменів на матчі і зустрічі. Також не можна забувати, що у вас не завжди буде можливість обрати з безлічі різних команд - одну єдину. Тому не завадить провести невелике розслідування для порівняння й визначити, де дитині комфортно, а вам - вигідно.

4. Беріть участь в заходах вашої дитини

Якщо ви вважаєте, що певний клуб, організація або команда працюють не найекономічнішим чином, вам варто подумати про те, щоб стати волонтером і взяти на себе роль лідера. Це дасть вам можливість спробувати впровадити деякі заходи економії. Можливо, ви навіть отримаєте декілька подяк від інших батьків!10 переглядів

Kommentarer


bottom of page